Masażer – czy to naprawdę działa?
Data dodania: 2021-04-02 | Data modyfikacji: 2024-04-16 | Autor: Marbo Sport
Poszukując sposobów na poprawę kondycji naszego ciała, często decydujemy się na zakup masażera. Jest to rozwiązanie, które stanowi niejaką alternatywę dla kojarzonych z chemią kosmetyków oraz zabiegów ingerujących w naturę. Dzisiaj w sklepach dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń, które mają pomóc nam pozbyć się bólu czy też poprawić jędrność ud. W jaki sposób wybrać produkt, aby spełnił on nasze oczekiwania i żeby nie wydać pieniędzy na coś, co nie przynosi efektów?
Czym kierować się podczas zakupu masażera?
Przede wszystkim celem, jaki chcemy osiągnąć poprzez używanie masażera. Na rynku istnieje wybór urządzeń – zarówno manualnych, jak też elektrycznych – służących do masowania poszczególnych partii ciała. Skupmy się więc na tych, które pozwolą nam pokonać nasz problem.
Cellulit – zmora większości kobiet, z którą starają się walczyć na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nich jest właśnie odpowiedni masaż. Tutaj pojawia się pytanie, jaki masażer powinno się kupić, aby skutecznie pozbyć się pomarańczowej skórki. Mamy do wyboru dwa typy urządzeń:
- ręczne masażery pozwalają na relaks i dostosowanie tempa oraz siły nacisku adekwatnie do danej osoby. Są niedrogie i zazwyczaj łatwo utrzymać je w czystości. Ich wadą jest niestety konieczność samodzielnego wykonywania ruchów, jakie mógłby za nas robić masażer elektryczny. Opinie kobiet, które zdecydowały się na masażer ręczny, zazwyczaj poruszają kwestię zmęczenia po dwudziestominutowej sesji. Do tego typu produktów możemy zaliczyć również gumowe bańki, które w gabinetach używane są podczas zabiegów mających na celu walkę z cellulitem. Pozwalają poprawić krążenie i kondycję skóry,
- masażery elektryczne są znacznie droższe od manualnych, ale ich zaletą jest to, że wyręczają nas przy wykonywaniu ruchów masujących, a ponadto zapewniają poczucie intensywniejszego masażu, niż w przypadku urządzeń ręcznych. Jeśli wybieramy się w góry i chcemy utrzymać systematyczność zabiegów, zaopatrzmy się w produkt manualny, ponieważ elektryczne urządzenia będą wymagały podłączenia do prądu w celu naładowania. Ponadto ważą więcej, niż niewielkie ręczne masażery. Wybór produktów jest spory, od wibracyjnych po te, które oferują masaż próżniowy. Przed rozpoczęciem zabiegów zapoznajmy się dokładnie z instrukcją obsługi, ponieważ niektóre urządzenia mogą być stosowane przez określony czas, inne wymagają przerwy lub nie nadają się dla osób z cellulitem w zaawansowanym stadium
Czy masażer antycellulitowy działa?
Tak, ale jest jedynie uzupełnieniem terapii. Konieczne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, a często również diety lub suplementów. Pamiętajmy też o systematyczności.
Głowa – ręczny masażer do głowy jednym przypomina trzepaczkę, innym pająka. Jest to charakterystyczne urządzenie, które nie posiada wygórowanej ceny. Warto je nabyć, ponieważ jest bardzo proste w użyciu. Czy działa? Systematyczne masowanie skóry głowy poprawia ukrwienie, a przez to działa na porost włosów, wzmacniając cebulki. Masażery ręczne są polecane osobom borykającym się z problemem wypadających włosów. Stosuje się je także na bóle głowy, zły nastrój i napięcie wywołane stresem. Warto mieć w domu takie urządzenie, ponieważ użytkownicy chwalą sobie jego działanie relaksujące. Dokonując zakupu, sprawdźmy, czy masażer wykonany jest z tworzywa, które nie będzie nas kłuło lub drapało. Nie kierujmy się ceną, ponieważ możemy kupić coś bezużytecznego. Odpowiednie wykonanie gwarantuje efekt. Masażer do głowy posiada również swoją wersję elektryczną, która oszczędza nam wysiłku związanego z wykonywaniem odpowiednich ruchów. Wystarczy bowiem nacisnąć przycisk, aby poczuć przyjemne mrowienie. Cena jest nieco wyższa, ale niektórzy chętniej sięgają po produkt, oferujący sporo relaksu kosztem mniejszego wysiłku.
Stopy – niektórzy wierzą, że na stopach znajdują się punkty odpowiadające każdej części naszego ciała. Ich pobudzanie poprzez masaż może prowadzić do poprawy stanu zdrowia oraz osiągnięcia lepszego samopoczucia. Dla tych, którzy chcą samodzielnie wypróbować tę technikę, na rynku dostępne są specjalistyczne masażery do stóp. Jeżeli zależy nam na wersji elektrycznej, możemy liczyć na masujące kule lub wibrujące maty, a także na system umożliwiający podgrzewanie powłoki masującej. Nie da się zaprzeczyć, że masaż stóp działa relaksacyjnie na cały organizm. Podgrzewane masażery poleca się osobom często łapiącym przeziębienia lub cierpiącym na powracające dolegliwości związane z zatokami. Przez stopy bowiem odczuwamy ciepło intensywniej niż przez resztę ciała. To znakomity sposób na zagrzanie się i odprężenie w zimowe wieczory. Nowoczesne urządzenia pozwalają regulować tempo masażu, a także posiadają kilka wariantów wibracji. Zaawansowane modele posiadają wkładki do masowania refleksologicznego, odpowiadającego wspomnianym punktom na stopach. Ponadto możemy kupić model umożliwiający masaż bąbelkowy, co pozwala łączyć relaks z moczeniem nóg. Na rynku istnieją również bakteriobójcze masażery ozonowe. Takie zabiegi pozwolą nam nie tylko poprawić nastrój i zlikwidować ból i opuchliznę nóg, ale także zadbać o skórę stóp. Ponadto w sklepach dostaniemy urządzenia wykonane z drewna czy aluminium, które nie wymagają podłączenia do gniazdka, a jedynie wykonywania odpowiednich ruchów stopami.
Masażery modelujące sylwetkę – ich stosowanie powinno być połączone z odpowiednią dietą oraz ćwiczeniami. Pasy wibracyjne pomagają pozbyć się zbędnego tłuszczyku, ale nie czynią cudów. Mogą być uzupełnieniem terapii odchudzającej, ale nie zastępują jej. Pozwalają na ujędrnienie masowanych okolic i poprawę krążenia.
Masażery pleców – na rynku dostępne są oczywiście modele ręczne, ale z powodu braku czasu większość osób decyduje się na elektryczny model, który umożliwia stosowanie w pracy lub podczas jazdy samochodem. W ten sposób ogromną popularność zyskały maty masujące. Większość modeli posiada funkcję podgrzewania oraz kilku trybów masażu, co pozwala dostosować prędkość i intensywność do wrażliwości osoby masowanej. Dzięki tego typu masażom uzyskujemy relaks i odprężenie, a także zwalczamy bóle pleców.